W dzisiejszym świecie, gdzie spędzamy blisko 90% czasu w pomieszczeniach, powietrze, którym tam oddychamy, ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, komfortu i produktywności - tu właśnie może pomóc Fläkt Woods!    

Historia

DŁUGA HISTORIA IMPONUJĄCE DZIEDZICTWO

Fläkt został założony w 1918 roku w szwedzkim Jönköping i stał się bezdyskusyjnym liderem w technologii przygotowania, rozprowadzania i transportu powietrza, oferując bezkonkurencyjne produkty i systemy.

Woods powstał w 1909 roku w brytyjskim Colchester i stał się światowym liderem w dziedzinie wentylatorów osiowych.

Grupa Fläkt Woods Group powstała w 2002 roku. Nowa firma może zapewnić klientom rozwiązanie dostosowane do danych potrzeb i bezkonkurencyjny poziom usług.

Zobacz pełną historię. 

Zdjęcie: Fabryka Woods Colchester wyprodukowała pierwszy wentylator osiowy z łopatkami Aerofoil na świecie.

Nasza oferta

PIĘĆ FUNKCJI POWIETRZA

Nasza oferta obejmuje pięć krytycznych funkcji systemów HVAC, zapewniających najwyższej klasy Komfort i Bezpieczeństwo Pożarowe.

TRANSPORT – wszystkie wentylatory Fläkt Woods przeznaczone są do zastosowań ogólnych, ale mamy w ofercie też rozwiązania wysokotemperaturowe, chroniące ludzi i mienie w przypadku pożaru.

PRZYGOTOWANIE – centrale wentylacyjne przygotowują powietrze tak, by zapewnić jego dobrą jakość i komfort użytkownika – oczyszczanie, grzanie, chłodzenie, czasami regulacja wilgotności. Stosując najlepsze systemy odzysku energii oraz wysokosprawne wentylatory i silniki z inteligentnym sterowaniem, osiągamy to przy najniższych kosztach energii.

REGULACJA – produkty Optivent gwarantują sprawne działanie wentylacji na żądanie, zaś IRIS zapewnia łatwy rozruch i równoważenie instalacji. Oferty dopełniają klapy ze znakiem CE w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

ROZPROWADZANIE – nawiewniki (nastawne lub stałe) i belki chłodzące zapewniają najwyższy komfort we wnętrzach (dźwięk, prędkość powietrza), z wykorzystaniem zaawansowanych funkcji.

DOSTARCZANIE – Veloduct to kompletna oferta okrągłych przewodów o najwyższej szczelności. Veloduct ma znak CE, także w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Przejdź prosto do Katalogu produktów>>

Nasze wartości

Komfort dla ludzi w budynkach

Fläkt Woods ma silną reputację i doświadczenie w dostarczaniu wysokiej jakości i energooszczędnych produktów i systemów wentylacyjnych.

Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach z zakresu Wentylacji komfortu.

bezpieczeństwo pożarowe - dla ludzi, budynków i majątku

Badane i oznaczone znakiem CE produkty zapewniające wykorzystanie powietrza w ochronie osób i budynków w przypadku pożaru.

Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach z zakresu Wentylacji pożarowej.

Rynki

Działamy w 4 segmentach

  • budynki niemieszkalne

  • budynki mieszkalne

  • budynki specjalne, technika morska, wydobycie

  • przemysł, tunele, metro

e3

ESENCJA ROZWIĄZAŃ e3

e3 to nasza koncepcja oraz kierunek tworzenia i dostaw produktów i rozwiązań dla naszych klientów oraz nasze centrum uwagi, w którym stoją ekosystem, ekonomia i eksperci.

Zapewniamy ludziom najwyższy komfort i bezpieczeństwo pożarowe poprzez:

  • Ochronę naszego wspólnego środowiska
  • Tworzenie energooszczędnych, ekonomicznych produktów i rozwiązań
  • Wykorzystanie doświadczeń podczas tworzenia produktów dla klientów.

Oto podstawa koncepcji e3 Fläkt Woods.

Przeczytaj więcej>>

Efektywność energetyczna

DYREKTYWA O CHARAKTERYSTYCE ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW

Zgodnie z Protokołem z Kioto, Unia Europejska postawiła sobie za cel zmniejszenie zużycia energii. Dla budynków cel ten to oszczędność 20% do 2020 roku.

160 milionów budynków w EU zużywa ponad 40% energii w Europie i odpowiada za ponad 40% europejskiej emisji dwutlenku węgla. Niestety, udziały te wciąż rosną. Dlatego Komisja Europejska wydała Dyrektywę o charakterystyce energetycznej budynków (EPBD). Zmniejszenie zużycia energii budynków bez kompromisów w zakresie jakości powietrza wewnętrznego i poziomu usług to kluczowe wyzwanie dla Europy.

Przeczytaj więcej o naszych rozwiązaniach energooszczędnych>>

Fläkt Bovent

POLSKI AKCENT w grupie Fläkt Woods

Historia


1995 - Firma Bovent rozpoczyna produkcję nawiewników. Jesteśmy pierwszą polską firmą produkującą nawiewniki wirowe.

2000 - Bovent zostaje kupiony przez ABB Air Handling Equipment Business Area.

2002 - ABB sprzedaje swoje aktywa nowo utworzonej grupie Fläkt Woods, której członkiem jesteśmy po dzień dzisiejszy.


Biura

Biuro główne firmy Fläkt Bovent znajduje się w Warszawie na terenie Diamond Business Park Ursus, gdzie zostało przeniesione podczas rozbudowy zakładu produkcyjnego znajdującego się w miejscowości Ołtarzew niedaleko Warszawy. Ponadto posiadamy oddziały regionalne w Katowicach, Krakowie, Bydgoszczy i Poznaniu oraz przedstawicieli w Gdańsku i Wrocławiu.


Produkcja

Zakład produkcyjny zajmuje powierzchnię 3300 m2, w tym 700 m2 powierzchni magazynowej. Produkujemy kilkadziesiąt typów nawiewników, kilka rodzajów tłumików powietrza oraz systemy do napowietrzania i oddymiania klatek schodowych. W 2015 roku nastąpiła rozbudowa zakładu o kolejne linie produkcyjne - regulatorów VAV i okrągłych klap przeciwpożarowych.

Jakość

ZRÓWNOWAŻENIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ 

Produkty i komponenty Fläkt Woods są projektowane, produkowane i testowane zgodnie z międzynarodowymi normami jakości, w tym ISO 9001, ISO 14001 i OHSAS 18001.

Zespół doradców techniczno-handlowych wspiera dobór odpowiednich produktów oraz spełnienie wymagań certyfikacji (m.in. LEED, BREEAM, DGNB i HQE).

Charakterystyka techniczna urządzeń spełnia lub przekracza normy Eurovent. Fläkt Woods jest też członkiem AMCA.

Etyka

KODEKS ETYKI BIZNESU


Polityka działań we Fläkt Woods była i jest jasna: "Nie ma kompromisów w sprawie uczciwości i nie ma ważniejszej sprawy niż zgodność z prawem kompetencji".

W dzisiejszym złożonym świecie, prawidłowy kierunek działania nie zawsze jest oczywistym, a że Fläkt Woods jest zróżnicowaną grupą w kilku kulturach, z ponad 25 jednostkami, 2150 pracownikami i 90 menedżerami, stworzyliśmy kodeks etyki biznesu. Kodeks ten nie tylko obejmuje zgodność z prawem kompetencji, ale też wytyczne i ustalenia, jak chcemy prowadzić biznes - w stosunku do naszych pracowników, klientów, dostawców i innych kontrahentów.

Pobierz Kodeks Etyki Biznesu Fläkt Woods>>

Fläkt Woods traktuje poważnie wpływ swoich działań na klientów, dostawców, pracowników, lokalne społeczności i środowisko. Polityka naszych działań w tym wąznym zakresie zawarta jest w dokumencie Polityka Odpowiedzialności Społecznej Grupy.

Kariera

TALENTY TO NASZA SIŁA

We Fläkt Woods możesz dołączyć do środowiska wspierającego rozwój pracowników. Staramy się być chętnie wybieranym pracodawcą i wysoko cenimy wiedzę ekspercką, którą nasze zespoły i koledzy wnoszą do firmy.

Grupa umożliwia pogłębianie wiedzy, doskonalenie umiejętności i budowanie pewności siebie. Dysponujemy programem doskonalenia kompetencji przywódczych (Leadership Programme), a Akademia Doskonałości Fläkt Woods zapewnia e-szkolenia dla światowych odbiorców.

Jeśli chcesz dołączyć do naszej światowej społeczności, prześlij CV na adres: info@flaktwoods.com.

DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU!

Aktualnie oferujemy następujące stanowiska:

Fuzja Fläkt Woods i DencoHappel stała się faktem po przejęciu Fläkt Woods przez grupę Triton oraz zatwierdzeniu transakcji przez odpowiednie organy antymonopolowe

• Fundusze Triton finalizują przejęcie grupy Fläkt Woods
• Fuzja grupy Fläkt Woods i DencoHappel staje się faktem
• Dyrektorem Generalnym (CEO) nowo utworzonej FläktGroup został dr Walter Rohregger

Herne, 13 października 2016 r. – w dniu dzisiejszym doszło do połączenia firmy Fläkt Woods, czołowego dostawcy rozwiązań uzdatniania powietrza dla systemów HVAC, oraz firmy DencoHappel, wiodącego innowatora technologii w dziedzinie uzdatniania powietrza, klimatyzacji, technologii filtrujących i chłodzenia powietrza. Połączona organizacja będzie działać pod nazwą „FläktGroup”, a jej wyjątkowym atutem będzie mocne portfolio marek produktów. Europejskie organy antymonopolowe zatwierdziły transakcję we wrześniu 2016 r., spełniając warunki niezbędne do zamknięcia transakcji.

W czerwcu 2016 r. fundusze grupy Triton, które przejęły DencoHappel w październiku 2014 r., podpisały umowę w sprawie wykupu grupy Fläkt Woods od Equistone i Sagard. Po połączeniu Fläkt Woods i DencoHappel Triton jest większościowym udziałowcem nowo utworzonej FläktGroup.

Owocem fuzji będzie nowy lider europejskiej branży energooszczędnych rozwiązań wentylacyjnych, zapewniający naszym klientom najwyższe standardy w zakresie jakości powietrza i dobrego samopoczucia.. Połączone przedsiębiorstwo w 2015 r. osiągnęło łączny zysk w kwocie ok. 700 mln euro (pro forma) i zatrudnia ok. 3800 pracowników. Triton oczekuje, że fuzja spowoduje natychmiastowy wzrost zysków oraz doprowadzi do urealnienia dodatkowego potencjału wzrostowego, wynikającego ze sprzedaży wiązanej (cross-sellingu), produkcji oraz innych synergii.

Dyrektor Generalny (CEO) FläktGroup, dr Walter Rohregger: Jestem przekonany, że ta transakcja stanowi doskonałe połączenie. Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do współpracy, jako że w nasze zespoły prezentują tego samego ducha przedsiębiorczości oraz stawiają przede wszystkim na satysfakcję klienta, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa. Wierzymy, że nasi pracownicy oraz klienci na tym połączeniu skorzystają. Lada dzień rozpoczniemy proces integracji, który będzie wdrażany przez wspólne zespoły projektowe. Jednocześnie pozostaniemy w pełni zaangażowani w działalność na rzecz dostarczania naszym klientom najlepszych w swojej klasie produktów i rozwiązań. Jako globalna firma o silnych europejskich korzeniach, przy połączeniu atutów Fläkt Woods i DencoHappel, FläktGroup będzie oferować wyższą jakość obsługi klientów oraz szerszą gamę produktów, zapewniając przy tym bardziej rozbudowaną infrastrukturę sprzedażową, usługową i produkcyjną.

Fuzja Fläkt Woods i DencoHappel jest ważnym kamieniem milowym w historii obu firm i stanowi stanowi zalążek nowej organizacji wiodącej prym na rynku energooszczędnych rozwiązań wentylacyjnych. Oczekuje się, że połączenie będzie miało pozytywny wpływ na ofertę produktową sprawiając, że będziemy mogli zaproponować naszej połączonej bazie klientów jak najbardziej kompletną i innowacyjną gamę produktów. Ponadto oczekuje się, że nowa organizacja wykorzysta efekt większej skali, możliwość dzielenia się najlepszym w swojej klasie know-how oraz wiedzą z zakresu R&D, oraz spożytkuje wspólną umiejętność przyciągania, szkolenia i zatrzymywania najlepszych talentów.

Zarząd

FLÄKTGROUP IS THE RESULT OF THE MERGER OF THE SUCCESSFUL COMPANIES DENCOHAPPEL AND FLÄKT WOODS.

FLÄKTGROUP IS HEADQUARTERED IN HERNE, GERMANY. PLEASE FIND OUT MORE ABOUT OUR FULL MANAGEMENT TEAM HERE >>

FLÄKTGROUP HEADQUARTERS:

Herne Headquarters
Südstraße 48
44625 Herne
Germany

+49 2325 468 00
info@flaktgroup.com

Contact:
Torsten Sondergaard
Torsten.Sondergaard@flaktgroup.com

Media

KONTAKT DLA MEDIÓW

DZIENNIKARZY PROSIMY O KONTAKT:

marketing.bovent@flaktwoods.com

OBSERWUJ NAS:

LinkedIn
YouTube

CENTRUM PRASOWE

Zajrzyj do Centrum Prasowego - tam dostępne są najnowsze informacje.

PIĘĆ DOBRYCH POWODÓW, BY WYBRAĆ FLÄKT WOODS

Niezależnie od tego, kim jesteś - projektantem, wykonawcą czy inwestorem, jest wiele powodów, by pracować z Fläkt Woods.

Oto pięć najważniejszych, naszych ulubionych powodów, które sprawiają, że Fläkt Woods jest doskonałym partnerem >>

Webinaria dla branży HVAC

/globalassets/air-comfort-solutions/4.-air-temperature/conference-room/523x412_air-temperature_conference.jpg

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU... ONLINE

Szkolenia dla naszych partnerów w branży HVAC - projektantów i wykonawców - to nasza mocna strona. Dobrze rozumiemy, że dziś w cenie są zarówno sprawdzona wiedza ekspercka, jak i rozwiązania pozwalające oszczędzić czas profesjonalistów.

Dlatego w 2015 roku nasza oferta szkoleniowa została uzupełniona o webinaria - seminaria internetowe - w których można uczestniczyć z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Uczestnikami webinariów są zarówno projektanci i asesorzy LEED, jak i przedstawiciele inwestorów. Cieszymy się też z licznego udziału studentów.

Szkolenia są nieodpłatne, a warunkiem udziału w nich jest wcześniejsza rejestracja.

 

Rejestracja na najbliższe webinarium >>

Dowiedz się więcej >>